Veeam Availability Suite

Kesintisiz Çalışan Kuruluşlar için İş Sürekliliği (Availability for the Always-On Enterprise)

Kuruluşlar BT hizmetlerini daha hızlı sağlamak, güvenliklerini ve kontrollerini artırmak, operasyon maliyetlerini düşürmek ve işletme becerilerini yükseltmek amacıyla veri merkezlerini modernleştiriyorlar. Bu modern veri merkezleri kurulurken, kuruluşlar sunucularını sanallaştırmaya, modern depolama uygulamalarına ve bulut tabanlı hizmetlere yatırım yapıyorlar. Ancak işletmeler bir yandan da verilere ve uygulamalara 7/24 erişim, kesinti sürelerine veya veri kayıplarına tahammülsüzlük ve yıllık %30–50 oranında artan veri büyümesi gibi son kullanıcıların yeni talepleriyle karşı karşıyalar. Özellikle CIO’lar, işletmelerin hem kesinti sürelerini en aza indirmek hem de verilere erişimi garantilemek amacıyla gereksinimlerini artırdıklarını bildiriyor.

Sürekli Çalışırlık Açığı ve Always-On Business

Bu Kesintisiz Çalışırlık gereksinimleri arttıkça, işletmeler de Always-On™ yaklaşımını benimsemeye çalışıyorlar. Bununla birlikte, bu işletmelerin çoğu hala geleneksel yedekleme çözümleriyle yetiniyor ve şu tip eksikliklerle yüzleşiyorlar: • Saatler ve günler kadar uzun süren kurtarma zamanı hedefleri (RTO) ve kurtarma noktası hedefleri (RPO). • Her çeyrekte %6’dan az yedek test edilmesi %16’dan fazla yedeğin kurtarılamaması. • Uygulamalara getirilen yamaların ya da yükseltmelerin %59’unun beklenenden daha uzun kesinti süresiyle sonuçlanması. • Operasyonel etkiye neden olmadan önce sorunların belirlenmesinde kısıtlı görüş. Always-On Business™ yaklaşımının gereksinimleri ile BT’nin etkili şekilde kesintisiz çalışırlık sağlama yeteneği arasında hala Sürekli Çalışırlık Açığı dediğimiz bir açık var. Hatta, CIO’ların %82’si sağlayabildikleri Kesintisiz Çalışırlık seviyesi ile son kullanıcıların talepleri arasında büyük bir açık olduğunu belirtiyor

Veeam

Sürekli Çalışırlık Açığını Kapatma

Veeam, müşterilerine tümüyle farklı bir Kesintisiz Çalışırlık çözümü sunarak bu açığı kapatır. Bu çözüm TÜM uygulama ve veriler için 15 dakikanın altında kurtarma noktası ve süresi hedeflerini (RTPO™) karşılar.